Srdečne Vás vítam na mojom blogu.

Volám sa Simona Škodová, mám 25 rokov a pochádzam z Malaciek. Na mojom blogu nájdete recepty na zdravé a vyvážené jedlá a taktiež aj niečo málo z môjho života. Vytváraniu vlastných receptov sa venujem už pár rokov aj keď zo začiatku som k jedlu nemala taký pozitívny vzťah ako teraz. Paradoxne mi jedlo pomohlo sa vyliečiť z PPP (porucha príjmu potravy) a teraz si ho užívam všetkými dúškami s radosťou a bez výčitiek a presne takto by som Vám ho chcela priblížť aj ja. Každý si zdravé jedlo charakterizuje po svojom. Podľa mňa je zdravé jedlo také po ktorom sa cítime šťastní, nemáme z neho výčitky a ešte si na ňom aj pochutíme.

Môj jedálniček je vyvážený, snažím sa pripravovať a jesť plnohodnotné jedlá, plné vitamínov a živín. Od februára 2020 som svoje telo „oslobodila“ od mäsa a iných mäsových výrobkov. Nie som však úplný vegan.

Úspešne som ukončila štúdium na Fakulte masmédií a marketingu na Paneurópskej vysokej škole Bratislave. Hneď po štátniciach som začala pracovať na Ministerstve životného prostredia, na odbore komunikácie. Vo voľnom čase sa rada venujem behu, jóge a tancu. Milujem pohyb, dáva mi pocit slobody, možnosti zlepšovať sa a skúšať, aké hranice moje telo má. Rada skúšam nové veci a objavujem zaujímavé miesta. Rodina, priatelia a štvornohý parťák Tobinko sú súčasťou môjho každodenného života.

Teším sa z maličkostí, pretože tie tvoria základ šťastia a úspechu.

Jeme preto aby sme žili, nežijeme preto aby sme jedli.

Simona Škodová

Instagram: @simona_skodova

FB Page: Simona Škodová food & lifestyle