Cvičenie Z môjho života

HIIT tréning s Kikou Vicenovou

Som šťastná ak môžem môj čas tráviť so šikovnými, talentovanými a ambicióznymi ľuďmi. Je hádam každému z nás jasné, že každý človek je šikovný a zanietený pre niečo iné. Kristínka je šikulka vo viacerých smeroch, ale v čom ju naozaj veľmi obdivujem je jej odhodlanie a disciplína pri cvičení. Preto som oslovila práve ju aby nám ukázala pár cvikov a týmto možno aj motivovala nás ostatných aby sme si našli polhodinku pre seba kľudne aj v pohodlí domova. Dúfame, že sa Vám cvičenie podľa Kiky bude páčiť, pretože pre Vás chystamé takéto príspevky častejšie na pravidelnej báze.

HIIT tréning podľa Kiky pozostáva z nasledovných cvikov:

1 Jumping jack 

2 Držanie fit lopty o stenu

3 Beh vpred – 2 drepy – odskok vzad

4 Kliky

5 Angličák s negatívnym klikom

6 Plank s príťahom kolena

7 Plank 

Všetky cviky cvičíme 45 sekúnd medzi každým je 15 sekúnd pauza okrem šiesteho cviku – zmenu nájdete v popise. Po celo dokončenom kole máme 20 sekúnd pauzu. Opakujeme štyrikrát.

  1.  Jumping jack – základný cvik, ktorý pozná hádam každý. Opakujeme 45 sekúnd 🙂

2. Držanie fit lopty o stenu. Ak nemáte loptu k dispozícii stačí tento cvik spraviť bez lopty. Len sa jednoducho opriete o stenu. Aaaa vôbec mi veru nebolo do smiechu, dokonca to bol pre mňa najťažší cvik z celej série.

3.Cca 5 metrov bežíme vpred. Zastaneme, spravíme dva drepy a následne odskáčeme na začiatok.

4. Kliky, je len na vás aký druh zvolíte, či dámske, alebo pánske.

5. Angličák s negatívnym klikom. Z drepu odskočíte do planku, následne spravíte negatívny klik a priskočíte späť do drepu.

6. Plank s príťahom kolena. V tomto jedinom cviku je ZMENA čo sa týka času. Šesťkrát pritiahnete prvé koleno a následne priťahujete šesťkrát ľavé koleno. Po tomto cviku je pauza 20 sekúnd.  Cvik môžete praktizovať aj bez pomôcky alebo napríklad s nižšou stoličkou.

7. Plank

Cvičila som v pohodlnom oblečení z kolekcie F&F active http://www.ffmoda.com/sk/damska/

Kiku nájdete na instagrame: https://www.instagram.com/kristina_vicenova/

Za poskytnutie priestoru ďakujeme LadyFitClub Malacky

Kika x Simi

Mohlo by sa vám tiež páčiť...