Cestovanie

Mallorca

Ahojte,

V júni sme boli s mojou milovanou maminkou a sestrou na spoločnej dovolenke na Mallorce. Letelime sme na poslednú chvíľku a bola to tá najlepšia dovolenka, akú som doposiaľ zažila! Som veľmi šťastná, že mám tak aktívnu sestru a maminu, akú mám. Každé ráno sme vstávali a chodili sa prechádzať popri východe slnka, cvičili sme jógu, plávali, behali a prechádzali sa. Na bicykloch sme prešli vyše 50km a spoznávali sme krásu krajiny aj z inej strany.

Nedokázali by sme sedieť len na hoteli, jesť, piť a nič nerobiť. Toto našťastie na nás nie je a v našom hoteli nás videli minimálne. Len na raňajkách a na večeri. Ak ideme na akékoľvek miesto, chceme z neho vyťažiť čo najviac. Spoznať ho a úživať si jeho atmosféru plnými dúškami.

Ranná hodina jógy po raňajkách

Večerná jóga pri západe slnka

Jóga pri východe slnka

Ako som spomínala, veľa sme jazdili na bicykloch a aj vďaka tomu, sme našli nádherné miesta, ako je aj táto zátoka bez ľudí. Len príroda, čerstvý vzduch a šum mora.

Dostali sme sa na najvyššie miesto východnej časti krajiny. Výhľad na nekonečné more, prekrásnu oblohu bol priam úžasný. Nehovoriac o tom pocite, že sme to zvládli, lebo cesta nebola veľmi jednoduchá. O to viac stála za to.

Zastavovali sme hádam na každom mieste, keďže nám prišlo každé tak prenádherné.

Jeden celý deň sme trávili v hlavnom meste Palma. Navštívili sme ich katedrálu a ochutnali aj výborné jedlá.

Tie uličky boli plné energie. Aj keď popravde na mňa celé hlavné mesto pôsobilo chaoticky a viac sa mi páčilo v našej časti, kde bolo oveľa menej ľudí a budov. Aj napriek tomu sme si však celý deň v Palme užili.

Mini obchodíky s domácimi dobrotami cez ovocie, zeleninu, mäsové výrobky až k čokoláde boli na každom rohu.

Najlepšia zmrzlina, akú som kedy jedla! A to nepreháňam. Kokosová a mangová. „nebíčko v papuľke“

Španielska studená polievka gazpacho.

Nedalo mi to a z Mallorky by som neodišla bez toho, aby som neochutnala ich špecialitu. Paella s morskými plodmi.

Bola NE SKU TO ČNÁ!

Ale aby ste si nemysleli, že sme neoddychovali 😀 Na túto pláž sme sa chodili opalovať a kúpať sa.

Ani sme nevedeli ako a týždeň prešiel ako voda. Z Mallorky sme sa snažili zobrať čo najviac zážitkov. Dopriali sme si drink na šťastnú cestu domov a odchádzali sme šťastné prešťastné, veselé a s čistou hlavou vďačné, že sme vôbec mohli taký perfektný týždeň prežiť!

ĎAKUJEME MAMI <3

Mallorca x Simi

Mohlo by sa vám tiež páčiť...