Cestovanie Z môjho života

Pajštún

Ahojte kamoši a kamošky,

V prvom rade by som Vám chcela veľmi pekne poďakovať, že sa vraciate na môj blog. Každodenné povinosti ma dokážu z času na čas vyčerpať natoľko, že blog, fotenie, písanie, všetko, čo ma baví ide bokom. A keď by som už mohla večer začať písať, tak väčšinou zaspím. Neberte to ako sťažovanie, to vôbec nie. Všetko, čo v živote robím ma baví. Niekedy menej, niekedy viac, ale venujem sa veciam, ktoré ma ženú vpred.

A presne o tom by som chcela písať. Niekedy mám chuť sa viac venovať cvičeniu, inokedy učeniu a novým veciam. Občas mám zasa obdobie, kedy sa mi nechce naozaj, že vôbec nič. Človek nie je stroj a podľa mňa by sa tak nemal ani snažiť správať. V dnešnej uponáhľanej dobe je na každého jedného z nás z každej strany robený nátlak. A keď sa tak nad tým zamyslíme, tak v konečnom dôsledku nám niektoré veci, do ktorých nás tlačia, za to nestoja! Vytráca sa z našich životov prirodzenosť a spontánnosť. Ja osobne mám niekedy celý týždeň naplánovaný na minútku presne a keď sa mi niečo nepodarí, alebo nestíham tak som z toho v strese. To mi zapríčíní to, že sa vyhádžem, som viac unavená, kilečko priberiem a nedá sa so mnou vydržať. A to len kvôli stresu a veciam, ktoré nerobím v daný moment od srdca, ale preto, že musím! A aj to je dôvod, prečo neznášam slovo MUSIEŤ! Na druhej strane nevravím, že sa človek nemá snažiť byť lepší a lepší, alebo sa posúvať stále vpred. Presne toto vyžaduje kopec disciplíny, sebazaprenia a aj sebapoznania.

A čo Vám vlastne snžím týmto povedať? Len toľko aby ste veci, ktoré v daný moment robíte, robili od srdca, s chuťou a  z vlastnej vôle bez zbytočného nátlaku. Keď máte chuť ísť cvičiť tak choďte, kedykoľvek. Či vstanete o 5:00 aby ste všetko stihli alebo pôjdete o polnoci, je to na Vás! Nikto a nič vám v tom nemôže zabrániť. Ak dostanete chuť ísť do lesa, choďte. Ak si chcete čítať, čítajte si. Robte veci spontánne, bez stresu a všetko vám pôjde ľahšie. A dokonca budete toho počas dňa viac stíhať. Nezabúdajte, že nikto nemôže byť dokonalý a ten ktorý sa bude o to snažiť, tak to dlho nevydrží. Krátkodobý nátlak/stres je fajn, pretože pre niekoho môže znamenať hnací motor, ale ten dlhodobý je už podľa mňa škodlivý a kontraproduktívny.

Jedno ráno sme sa s Jakubom zobudili a nevedeli sa ani za nič vymotať z postele. Myslím si, že to mnohí z Vás poznajú tento pocit bezmocnosti 😀 Mala som pár povinností, ale nemala som v ten deň ani štipku energie riešiť niečo, čo musím. Tak sme sa dohodli, že pôjdeme do prírody, oddýchnuť si od internetu a všedných starostí. Na to sme energiu mali, lebo sme to chceli . Samozrejme, keby nás čaká niečo, čo je neodkladné tak by sme určite nešpacírovali len tak 🙂 Vybrali sme si toto čarovné miesto, plné energie, ticha, čistoty a pokoja. Zrúcanina hradu Pajštún sa nachádza v okrese Malacky v obci Borinka.

Nie len stravovanie a športovanie by malo byť o vyváženosti a akejsi forme pohody. Najdôležitejšie je mať vyvážený život ako taký. Človek by mal vedieť zamakať na svojich snoch ale takisto by mal vedieť aj oddychovať a potešiť sa. Nie len materiálnymi vecami, ale aj tými duchovnými, ktoré nás častokrát posúvajú k lepšiemu poznaniu seba samého.

Buďte šťastní 🙂

Simi a Jakub

Mohlo by sa vám tiež páčiť...