Chorvátsko – Novi Vinodolski

Ahojte 🙂

Po kratšej dovolenkovej pauze som tu zasa a chcem Vám ukázať pár fotiek práve z našej spontánnej dovolenky s Jakubom, Sárou a Matejom.

S Jakubom sme sedeli na káve, kedy sme sa rozhodovali, kam a či vôbec pôjdeme niekam na dovolenku. V priebehu pár minút po našej debate (samozrejeme sme pri nej neprišli k žiadnemu záveru) mi zavolala Sára, či by sme išli spolu všetci štyria na spoločnú dovolenku do Chorvátska. A ako inak, súhlasili sme.

19. júla sme sa ocitli na podľa mňa veľmi príjemnom mieste. Novi Vinodolski je veľmi pekné mestečko kúsok od Crikvenice. Páčilo sa mi, že nebolo tak veľmi preľudnené a mohli sme si tam oddýchnuť. Nehovoriac o tom krásnom mori a veľmi pekne vybudovanej pláži. Jediná škoda je, že sme neboli dlhšie.

Jakub zbožňuje vodu a vždy mám problém ho z nej dostať. Takže bez prehánania môžem prehlásiť, že sme minimálne polovicu dovolenky strávili vo vode a ak už sme v nej nemohli byť tak sme boli aspoň pri nej 🙂 Večer sme si išli lahnúť na pláž a pozorovali sme hviezdy a počúvali šum mora. Môže to znieť príliš „sladko“ ale ešte teraz cítim ten neopísateľný pocit pokoja.

So Sárou sme pre Vás pripravovali aj jeden menší projekt týkajúci sa jógy, o ktorom Vám však poviem neskôr. A ešte sme stihli aj kratší beh popri mori. Ja si už ani neviem predstaviť, že by som išla na akékoľvek miesto a nemohla si tam zabehnúť pár kilometrov a zacvičiť si jógu.

Jakub by mohol podľa mňa bez problémov robiť reklamu na parmezán a rizoto, lebo ako on chutno dokáže jesť nie je ani možné 😀 Jeho pohľad svedčí za všetko.

Samotné mestečko má svoje čaro a mňa si získalo na 100%

Nočné prechádzky majú vždy svoju atmosféru. Na tomto mieste sa však ešte zdvojnásobila. Čo je viac, ako mať pri sebe milovanú osobu a žiadne starosti?

Objavili sme aj bezkonkurenčné a doposiaľ najlepšie rizoto, aké sme jedli! S morskými plodmi. Nebíčko v papuľke a to doslova 🙂

Jóga pri východe slnka so Sárenkou 🙂 1. augusta sa dozviete, čo sme pre Vás pripravovali.

A tu je odpoveď na vaše otázky z Instagramu 🙂 NIE, nie sme zasnúbení a ani tak skoro nebudeme. Našťastie máme v tejto veci jasno a nemáme v úmysle hrotiť takéto veci. Fotka je fotená len zo srandy. Nakoľko sme si povedali, že ideme spraviť niečo „bláznivé“ tak Jakub pohotovo odtrhol kvietok a „žiadal ma o ruku“ 😀

Na ceste domov sme si spravili zastávku na krásnych Plitvických jazerách. Odporúčam všetkými desiatimi. Len treba rátať s tým, že tam je naozaj veľmi veľa ľudí. Personál je však veľmi ochotní a prostredie nádherné. V správach ste sa ma pýtali aj na vstupné a ako to tam funguje. Dospelí platia 180 kún (25EUR) a študenti 110 kún (15EUR). Autobusom Vás prevezú cca 5-10 minút po lesíku a potom si už vyberiete trasu po ktorej sa chcete vydať aj podľa toho, máte času. Všetko to tam je veľmi prehľadne vypísané. Istotne odporúčame toto miesto navštíviť.

 

Ďakujem, že ste si tento príspevok prečítali a zavítali na môj blog <3 Dúfam, že Vám páčil.

Vaša Simi 🙂