Smoothie

Zelené supersmoothie

Ahojte 🙂

Prednedávnom som dostala možnosť vyskúšať štyri zelené superpotraviny v jednej bio zmesi od značky Blendea. Aby som sa vyjadrila presnejšie je to zmes zeleného jačmena 30%, mladej pšenice 30%, chlorelly 15%, spiruliny 20% a kúska mäty.

Tieto tzv. superpotraviny zlepšujú trávenie, podporujú imunitu a taktiež bojujú proti prekysleniu organizmu. Musím spomenúť aj to, že má pozitívne účinky na pleť, tlak a cholesterol. Všetky tieto benefity však neprídu po jednej lyžičke zmesi a treba ju konzumovať pravidelne dlhší čas. Zmes Blendea je výborným doplnkom k pestrej a vyváženej strave. Neobsahuje žiaden pridaný cukor a je vhodná pre vegánov a pre všetkých ľudí, ktorí dbajú o svoje zdravie a kondíciu.

Pôvod superpotravín pochádza z Nového Zélandu a Taiwanu. Sú pestované bez akýchkoľvek chemických prípravkov.

Ja som svoju prvú lyžičku z odporúčanej dennej dávky pridala do Supersmoothie po rannom sedem km behu.

Na smoothie budeme potrebovať: 

30g ovsených vločiek

1 banán

6 jahôd

Kúsok červeného melónu

Melónovú šťavu

Citrónovú šťavu

1čl Blendea zmesi

1čl chia semienok

6 lístkov čerstvej mäty

Postup: 

Do mixéra postupne pridávame ovsené vločky, nakrájaný banán, umyté a nakrájané jahody. Podľa chuti kúsok melónu, šťavu z neho, citrónovú šťavu, nasekanú mätu, chia semienka a zmes Blendea. Poriadne pomixujeme a podávame.

Dobrú chuť!

V zmesi superpotravín nájdete rôzne množstvo aminokyselín, minerálov a vitamínov. Chlorella obsahuje 17 aminokyselín, 11 minerálov a 12 vitamínov. Spirulina obsahuje 17 aminokyselín, 8 minerálov a 15 vitamínov. Mladý jačmeň obsahuje 15 aminokyselín, 14 minerálov a 13 vitamínov. Zelená pšenica obsahuje 18 aminokyselín, 13 minerálov a 16 vitamínov.

Nutričné hodnoty na 6g zmesi 

17 kcal

Tuky: 0,4g

Sacharidy: 0,6g

Vláknina: 1,4g

Bielkoviny: 2,3g

Vitamín A: 527 (66%DDD)

Kyselina listová: 44 (22%DDD)

Ako každá jedna vec, potravina a situácia má v živote dve strany. Jednu pozitívnu a druhú negatívnu. Preto chcem tiež pripomenúť to, že Blendea a samotné superpotraviny nemusia každému sadnúť. Môžu mať aj nežiaduce účinky vo forme škrabania hrdla, bolesť hlavy alebo bolesť brucha. Zmes je nevhodná pre tehotné ženy. Preto treba poznať vlastné telo a trávenie. A práve firma Blendea dáva ľuďom možnosť produkt do 60 dní vrátiť v prípade nespokojnosti.

Možnosť objednania produktu a viac informácií nájdete na: https://www.blendea.cz

Simi 🙂

Mohlo by sa vám tiež páčiť...