Otvorenie už šiestej reštaurácie THALI

Ahojte,

Približne pred týždňom mi prišiel mail s pozvánkou na otvorenie v poradí už šiestej reštaurácie s názvom Thali. Musím sa priznať, že som o tomto mieste nikdy predtým nepočula a tak som si ich ako prvé išla vygúgliť. Povedala som si wow! Indická kuchyňa plná vegetariánskych a vegánskych jedál s využitím bezlaktózových a bezlepkových potravín (kokosové mlieko, cícerová múka). Od potvrdenia pozvánky som sa na toto otvorenie veľmi tešila. Ale to by som nebola ja, ak by sa mi niečo neskomplikovalo alebo úplne nezrušilo. Nakoľko sa počas týždňa stali rôzne udalosti tak som už ani neverila, že by som sa na otvorenie dostala. ALE! Asi som sa tešila tak veľmi až som si to nakoniec privolala. O štvrť na štyri mi písala Sárenka (môžete ju poznať z rozhovoru ako jogínku), že toto krásne poobedie bude tráviť so mnou. Áno, akcia začínala o 16:00 😀 Nikdy sme neboli tak rýchlo nachystané a v Bratislave ako v stredu 🙂

Úspešne sme dorazili, vydýchli a už len užívali daný okamih v príjemnom prostredí s inšpiratívnymi ľuďmi. Ako prvý sa nám prihovoril zakladateľ reštaurácií Thali Milan Zekucia. Prezradil nám, ako to celé začalo a objasnil nám celú filozofiu ich firmy.

Denne servírujú viac ako 1000 jedál. Používajú kvalitné suroviny od lokálnych dodávateľov pestované formou agrokruhov. Thali ma vlastný tím piatich indických kuchárov a to im podľa mňa pridáva na profesionalite a na najmä na kvalite.

A čo vlastne znamená Thali? Thali je systém servírovania jedla na nerezových táckach v Indii. Z toho vznikol aj názov najväčšej sieti veggie reštaurácií na Slovensku.

A kedže sa blížil čas večere dostali sme možnosť ochutnať ich dobroty a za seba hovorím, že mi všetko chutilo. Ľudia, ktorí ma poznajú vedia, že by som ryžu mohla jesť od rána do večera, na raňajky, obed a aj večeru a ich basmati bola výborna! A čo je najlepšie, dá sa zakúpiť aj v ich obchodíku s exotickými potravinami, ktorý sa nachádza v každej z prevádzok.

         

Neskôr sa k nám pripojil kuchár, ktorý nám namiešal zmes korenín, ktoré sme si odniesli domov ako darček.

Klincom nášho programu bola výroba indického chlebíka s tým, že kto bude mať najkrajší kúsok vyhráva kurz varenia. Som hrdá na Sárenku, pretože túto výzvu zvládla najlepšie a kurz vyhrala 🙂 Tešila sa tak veľmi, že nevedela či sa má smiať alebo plakať! Každopádne si to právom zaslúžila <3

Už teraz sa teším na ďalšiu návštevu jednej z prevádzok Thali 🙂 Odporúčam!

Simi