Malacká šošovica

Ahojte,

Ak čítate môj blog, alebo ma poznáte, tak viete, že pochádzam z Malaciek. Práve toto naše malé mestečko mi plní dvakrát do roka jeden z mojich snov a to predávať vlastné koláče na ich podujatí s názvom Malacká šošovica. Táto akcia dáva možnosť ukázať a odprezentovať vlastnú výrobu rôznych handmade vecičiek a jedál najmä ľuďom z Malaciek a okolia. Dávajú priestor originalite, poctivosti a nekomerčným výrobkom. Malacká šošovica spája ľudí najmä z Malaciek a snaží sa vytvoriť miesto pre neopakovateľné zážitky 🙂

Na májovej šošovici som v mojom stánku odprezentovala cheesecake s príchuťou: malina, mak, kokos, arašidy a horká čokoláda. Taktiež makový koláčik s jablkami a višňovým džemom, jablkovú bábovku, domáce orieškové musli a banánový flapjack. Samozrejme nechýbala ani šošovica v podobe polievky z červenej šošovice s koreňovou zeleninou.

Mala som pripravených vyše 300 kusov koláčikov a som veľmi šťastná, že sa všetky vypredali a moje dvojdňové pečenie nebolo zbytočné. Potešili ma aj ľudia, ktorí prišli už „na hotové“ so zámienkou navštíviť najmä môj stánok. A práve to, že ľuďom chutilo bola pre mňa najväčšia odmena.

RECEPTY pre tých, ktorým chutilo a chceli by si koláče prirpaviť doma a aj pre ľudí, ktorí sa nemohli zúčastniť.

Cheesecake

Ovsený základ: 

1 balík Hobbits sušienok

6pl rozpusteného kokosového oleja/masla

2pl trstinového cukru

Tvarohová náplň: 

500g jemného tvarohu

250g smotany

150g bieleho jogurtu

1 mascarpone

2 vajcia

2pl trstinového cukru

1 vanilkový cukor /nemusí byť/

Príchuť (podľa chuti): 

4pl maku

4pl kokosu

3pl arašidového masla

4pl malinového džemu

Postup:

Hobbits sušienky si rozdrvíme a premiešame s kokosovým olejom/masla a trstinovým cukrom. Vzniknutú zmes dáme do formy na pečenie, v ktorej máme papier na pečenie a poriadne pritlačíme sušienky aj po okrajoch. Pečieme na 180° 5 minút. Medzitým si zmiešame vajcia s cukrom a pridáme ostatné suroviny na plnku a zvolenú príchuť. Ovsenú zmes necháme chvíľu vychladnúť a pomaly na ňu pridávame tvarohovú plnku. Pečieme na 180° 30 minút a po polhodine teplotu znížime na 150°a pečieme ešte 15 minút. Rúru počas pečenia neotvárajte !

Makový koláč s jabĺčkami 

Budeme potrebovať: 

1 hrnček špaldovej hladkej múky

2 hrnčeky pomletého maku

1 kypriaci prášok

3 vajíčka

2pl trstinového cukru

100ml kokosového oleja

100ml mlieka

2 veľké jablká

Postup: 

Z bielkov si vyšlaháme sneh. Žĺtka si vymiešame s trstinovým cukrom. Nastrúhame si jabĺčka. Do misky si pridáme múku, mak, kypriaci prášok, nastrúhané jablká, mlieko, olej a vymiešané žĺtka s cukrom. Všetky poriadne premiešame a už len postupne  ajemne vmiešame vyšľahané bielka. Pečieme na 180°cca 20 minút. Po vychladnutí potrieme koláč obľúbeným džemom. Ja som zvolila čerešňový.

Jablková bábovka 

Budeme potrebovať: 

300g špaldovej hladkej múky

1/2 prášku do pečiva

4 vajcia

1 dcl kokosového oleja

1 dcl vlažnej vody

2pl trstinového cukru

3 jablká

Škoricu

Zázvor

Postup: 

Z vaječných bielkov si vyšľaháme sneh. Žĺtka, cukor, olej a vodu vymiešame do peny. Postupne do misky s penou pridávame múku s práškom do pečiva. Pridáme jablká, škoricu a zázvor podľa chuti a pomaly vmiešame sneh. Bábovkovú formu si potrieme kokosovoým olejom a vysypeme kokosom aby sa neprilepila. Cesto dáme do formy a pečieme na 170°cca 30 minút. Po vychladnutí si vo vodnom kúpeli rozpustíme čokoládu s kokosovým olejom a ozdobíme ňou bábovku.

Domáca oriešková granola 

Budeme potrebovať: 

3 poháre ovsených vločiek

200g orechov

80g zlatých ľanových semienok

Štipku morskej soli

2čl škorice

4pl kakaa

4pl kokosu

2pl datlového sirupu

Brusnice

1/2 pohára kokosového oleja

Postup: 

Do veľkej misky si dáme 3 poháre ovsených vločiek a na menšie kúsky nasekané orechy. Postupne pridávame ľanové semienka, škoricu, kakao, soľ a kokos. Všetky suché ingrdiencie poriadne premiešame a pridávame datlový sirup a kokosový olej. Zmes ešte raz premiešame a pečieme na plechu s papierom na pečenie na 140°cca  35 minút.

Banánový flapjack 

Budeme potrebovať: 

Ovsené vločky

Banán

Arašidové maslo

Kakao

Kokos

Postup: 

V miske si vidličkou roztlačíme banán a zmiešame ho s ovsenými vločkami. Postupne pridávame kokos, kakao a arašidové maslo. Vzniknutú zmes poriadne zamiešame a tvoríme na plechu s papierom na pečenie buď obdĺžnikové alebo okrúhle flapjacky. Pečieme na 150°cca 15 minút.

Dobrú chuť 🙂

Simi <3