Cestovanie Z môjho života

Brno

Ahojte,

Tento týždeň sme boli s Jakubom a mojou naj kamoškou Simonkou – Kadli na výlete v Brne. Respektíve, aby som bola úplne presná, na výlete sme boli my s Jakubom a Kadli pilne študovala právo na Masaryčke. Nakoľko tam išla Simonka len na otočku, tak sme sa k nej pridali a išli si užiť pre nás nové mesto, v ktorom sme ešte neboli. Na instastory som Vás prosila o tipy a rady, kam by sme mali ísť pozrieť. Prišlo mi toľko správ, že už teraz mi je jasné, že sme v Brne neboli naposledy, pretože chcem všetko vyskúšať 🙂

Naša prvá zastávka smerovala do Cafe Momenta. Toto miesto som si zamilovala asi hneď na prvý pohľad! Krásne a príjemné prestory presne podľa môjho vkusu, výborná kávička a to najdôležitejšie milý personál. Kavčo sme si vychutnali a určite sa tam ešte raz vrátime.

Po kávičke sme mali asi dvojhodinovú prechádzku po mestečku. Išli sme nakúknuť hádam do každej jednej uličky a áno aj do niektorých obchodov 😀 Našu pozornosť pritiahol obchodík s názvom „levné potraviny“ zo zvedavosti sme tam išli samozrejme pozrieť. Prosím, prosím, prosím NIKDY TAM NECHOĎTE! Ľadové čaje dva roky po záruke, mlieka asi tak päť mesiacov. Takže sme veľmi rýchlo pochopili, prečo sa volajú tie potraviny LEVNÉ 😀 Príde Vám to normálne? Mne rozhodne nie !!!

Dostala som od Vás tip, aby sme navštívili Soul Bistro. Za túto radu ĎAKUJEM. P E R F E K T N É  jedlo, rovnako milý personál a o zariadení ani písať nebudem = nádhera. Kadli si na obedík dala dried rice s krevetami, Jakub špagety a ja ako inak, šalát s kozím syrom a červenou repou. Pre mňa je to nesmrteľná kombinácia, ktorú by som mohla jesť od rána do večera.


 

Dobrý obed sme chceli ukončiť dobrou kávou a tak sme išli hľadať kaviraničku s názvom V Melounovém cukru. Prostredie zaujímavé, ale na môj vkus veľmi tmavé. Personál trocha „mimo“ zo štyroch vecí tri poplietli, ale nevadí, veď predsa sme len ľudia. Káva nič moc, ale tie koláče. „Nebíčko v papuľke.“ Ochutnali sme malinový cheesecake s mandľami a makom a bol ozaj božský.

Simi musela ísť na ďaľší seminár tak sme si s Jakubom spravili „túru“ na hrad Špilberk, ktorý bol pre nás čarovný. Atmosféra superská a okolie hradu je veľmi upokojujúce. Nakoľko bola velikásnka zima počas celého dňa, tak sme sa išli po prechádzke „zohriať“ do veľmi útulnej kaviarničky v areáli hradu. Cítili sme sa tam ako u babičky. Žena prikladala drevo do krbu a my sme sedeli na stoličkách, ktoré mám doma na dvore ešte po mojej starenke. Celkovo toto miesto si ma získalo zo všetkých asi najviac. Aj vďaka tej pohodičke a pre mňa určite vrátenia do detstva.

Ďakujem za nádherný deň plný úsmevu a radosti! Takéto momenty si vážim a užívam najviac! A Vám ďakujem za rady.

Simi <3

Mohlo by sa vám tiež páčiť...