Z môjho života

Moja obľúbená jar

Nie je ročné obdobie, ktoré by som zbožňovala viac. Dni začínajú byť dlhšie a s nimi prichádza nová pozitívna energia a kopec nových nápadov a myšlienok. Všetko naokolo sa prebúdza a rastie. Slniečko hreje stále teplejšie. Prechádzky či už po meste, alebo v prírode začínajú byť viac a viac zaujímavé. Začína obdobie šalátikov, čerstvých štiav a vysedávania na terasách kaviarní, či cukrární.

Zbožňujem toto ročné obdobie.  Už len ten čerstvý vzduch po prebudení mi spríjemní ráno. Sú to maličkosti, ale vďaka nim začínam nový deň s oveľa väčšou energiu.

Jar je pre mňa čas oddychu. Aktívneho oddychu.  Mám oveľa väčšiu chuť športovať a tvoriť. Ako správna žena milujem kvety. Ich vôňu a jemnosť. Vždy ma však viac potešia snežienky v tráve, ako ruža vo vázičke.

Počas jarného obdobia sa snažím vychutnávať si šaláty, šťavy, smoothie a celkovo je môj jedálniček ľahší a oveľa pestrejší. Dokonca tento rok som sa rozhodla, že pôstne obdobie vydržím bez mäsa. Zatiaľ sa mi to darí. Aj keď mi Jakub hovorí aby som sa už normálne najedla. Neviem prečo 😀 Každopádne telo oddychuje aj od mäska a ťažších jedál. A ja osobne sa cítim vitálnejšie a lepšie.

Šalátiky odporúčam ísť vyskúšať napríklad do Fresh Marketu, Fachu v Bratislave, Uga, alebo si jednoducho pripravte doma vlastný z čerstvej zeleninky.

Odložila som všetko zimné oblečenie. Zbožňujem vybehnúť von len v teniskách, rifliach a ľahkom kabátiku, alebo bundičke. Mám oveľa väčšiu náladu a chuť na svetlé a farebné oblečenie. Aj to mi dodáva viac sebavedomia a lepšieho pocitu zo seba samej.

Som človek, ktorý vydrží skôr bez mäsa ako sladkého. Medzi moje obľúbené „sladkosti“, momentálne patria ovocné šťavy, smoothie, bezlepkové a bezlaktózové koláčiky a zmrzlina. Makový koláčik s horkou čokoládou som objavila vo FivePoints. Perfektnú kokosovú vegánsku zmrzlinu v Arthur Ice Cream.

Prechádzky po slnečnej uličke sú na nezaplatenie. Jednoducho zbožňujem toto krásne obdobie. A aj vďaka jari som oveľa šťastnejšia a spokojnejšia 🙂

Dúfam, že jar na vás taktiež pôsobí pozitivíne. Užívajte si každý jeden deň! Každý jeden je DAR!

Mohlo by sa vám tiež páčiť...