Z môjho života

#nomakeup challenge

Jeden deň som sa zamyslela a rozhodla sa, že by som zorganizovala túto #nomakeupchallenge. Napadlo mi to preto, lebo v dnešnej dobe najmä mladé dievčatá nechcú ukázať svoju prirodzenosť. Za šminkami ukrývajú svoju ozajsnú krásu. Nahrala som na instastory na instagrame video s touto otázkou a na moje prekvapenie mi začalo ešte v ten deň písať veľa dievčat. Tak potom som už nemala nad čím rozmýšlať a išli sme spoločne do toho. Dokopy sa nás zapojilo 21 a ja som všetkým dievčatám veľmi vďačná a vážim si ich odhodlanie a výdrž. Všimla som si na instagrame taktiež dievčatá, ktoré pridávali fotky bez make-up v daný týždeň, kedy výzva prebiehala. A to ma potešilo ešte viac, že niektoré ženy túto „výzvu“ držali najmä pre seba!

@simona_skodova

Ja sa osobne veľmi nemalujem, ale jemný make-up, obočie a rúž musím mať. V konečnom dôslekdu to bola veľká výzva aj pre mňa. Počas celého týždňa som to však vydžala a cítila sa dobre. Aj keď sa musím priznať, mala som koncom týždňa menšiu krízu, kedy som mala veľké nutkanie sa namaľovať. Moja pleť si však oddýchla a výrazne zlepšila. A taktiež táto challenge vplývala aj na moju psychiku. Nemám veľmi problematickú pleť, ale sem tam sa vyhádžem. Doteraz som si vyrážky vždy zakryla a fungovala ďalej. Teraz som si však uveodmila, že musím „problém“ riešiť inak. Celkovo tento spontánny nápad hodnotím pozitívne a určite budem TÝŽDEŇ BEZ MAKE-UPU praktizovať pravidelne.

Karolínka Jenčáková – @karolinjencak 

Tento týždeň som sa cítila super bez make upu a dúfam, že sa niečo ešte take zopakuje. Aj keď som sa trošku bála, aké to bude vyjsť na ulicu bez neho dalo sa to zvládnuť.
Som rada, že sa aj nazbieralo toľko dievčat, pretože sme sa spoznali aj keď len virtuálne, vymenili sme si názory a verím že sa raz aj stretneme.

Karin Majdanová – @kaylamajdan

Tak asi by som začala tým, že nie raz som sa cez týždeň premáhala nenamaľovať sa a musela som sa vážne vo veľa situáciách ovládať, lebo sa mi vždy ráno vyhodila vyrážka a pocit, že ma uvidia rovesníci takúto „spuchnutú“ mi prišiel strašný. No musím uznať, že to malo veľa plusov, moja pleť si oddýchla a hlavne aj póry konečne dýchali. Ľudia ma videli aj prirodzene a mali možnosť si na mňa zvyknúť aj inak. Ráno som si mohla dlhšie pospať a keď som nestíhala do školy nemusela som sa stresovať ešte s make-upom. A hlavne, prekonala som samú seba a bola na seba hrdá, že moje rovesníčky by to zrejme nedokázali, lebo si nevedia predstavit deň, kedy by sa nenamalovali a ja som vydržala až 7 dní. Ak budete zvažovať či ísť do toho alebo nie , určite zvážte možnosť áno, pretože si oddýchnete ak vy, tak hlavne vaša pleť. Dodá vám to odvahu a nebudete sa báť hocikedy ísť do práce, alebo školy nenamalovaná a ak sa vám náhodou vyhádže pleť nelakajte sa! Je to dôkaz toho, že konečne dýcha a je v detoxe. Po pár dňoch to aj tak zmizne a hlavne to nezakrývajte. Nechajte pleť dýchať a ukážte svetu, že ste krásna aj prirodzená. Zmena mi naozaj pomohla a niečo aj dala, som rada že som spoznala naozaj milé, krásne a sympatické dievčatá, s ktorými si to opäť rada niekedy zopakujem aké je to byť na týždeň prirodzená.

Sonička Servová – @sonyserva

Veľmi pekne ďakujem za možnosť byť súčasťou tejto tvojej #nomakeupchallenge.
Sama zo seba som prekvapena, že som sa na to dala, kedže ja milujem všetky naše ženské farbičky. A síce cez leto je veľmi ojedinelé, aby som mala makeup, v zime je to presne opak. Korektor so sebou nosím všade. No dala som sa na to. A som veľmi rada. Týždeň bez makeupu dokáže spraviť naozaj veľa. Výrazne sa mi zlepšila pleť a síce v polovici sa mi vyhodilo par vyrážok, bolo to len preto, lebo sa pleť čistila, no teraz je to bezproblémové. A to je už čo povedať. Jediná vec, ktora mi trosku vadila bolo to nezjednotenie pleti. Najmä teraz v zime som bola v kuse červená, ale cez to sa dá preniesť. Veľa vecí je v hlave. Veď čo si už o mne budú myslieť, keď budem ‚nenamalovana=neupravená‘. No pravdou je, že mnoho ľudí si to ani nevšimlo a ak už aj všimlo, tak som dostala len samé pozitívne reakcie. Čiže výzvu hodnotím veľmi kladne. Aj z hľadiska vyčistenia pleti aj z toho, že sa už nebudem hanbiť vyjsť bez makeupu a budem s tym viac stotožnená. A samozrejme, dievčatá, ktoré v tom boli s nami sú úplne skvelé a tá podpora. Určite si to este rada zopakujem.

Dominika Mihalíčková – @domccii

Po absolvovaní tejto výzvy musím zhodnotiť, že sa cítim naozaj oveľa lepšie. Či už po fyzickej alebo psychickej stránke. Nakoľko moja pleť je problematická takýto typ výzvy jej určite len prospel a pomohol. A hlavne človek sa cíti lepšie, sebavedomejšie, nebojí sa vyjsť von len tak prirodzene. Túto výzvu hodnotím veľmi pozitívne a odporúčam.

Lenka Paulíková – @lenka.paulikova

Ja by som to zhodnotila tak, že mojej pleti to veľmi pomohlo. Menej sa mi mastí a mám menej vyrážok. Síce sa teším, ako si dám konečne špirálu a zakryjem kruhy pod očami, nebudem mávať už taký problém vyjsť z domu aj bez šminiek a make-upu.

Simona Jakubčíková – @siiiimonkaaaa

Mne ten týždeň celkovo dal veľmi veľa keďže som si mohla pospať,ale cítila som sa oveľa lepšie,pleť som mala oddychnutú,aj keď červené miesta nezmizli cítim sa oveľa lepšie a určite to budem robiť pravidelnejšie. Čo som si všimla že mi celkom narástli mihalnice. Neviem či je to len môj pocit, ale zdá sa mi, že pleť je taká zdravšia a vyživenejšia. Odkedy som sa začala znovu maľovať po tom týždni som make-up ani nepoužila, a myslím, že sa budem snažiť ho postupne úplne vyradiť, Stačí mi špirála, obočko možno trochu bronzeru a je to.

Niki Konečná – @nikussk

Som rada, že som sa zapojila do tejto no makeup challenge. Neľutujem ten týždeň bez „omietky“ pretože moja pleť si za tento týždeň oddýchla a trošku sa zregenrovala. Pleť som mala hebkejšiu a výrazne lepšiu. Bez makeupu som nemala problém vyjsť von ani pred tým takže toto mi problém nerobilo aj keď cez tento týždeň bola nejaká ta vyrážka. No, ale aby som to zhrnula ďakujem Simonke, že ma zapojila do tejto challenge a môžem povedať, že by som si to aj zopakovala.

Dominika Mack – @dominika.mack

Počas tohto týždňa som sa snažila naučiť akceptovať seba samú, takú aká som. Musím ale povedať, že som mala niekoľko kríz, kedy som si prišla škaredá, obyčajná, smutná a nevýrazná. Čo sa týka mojej pleti, naozaj sa zlepšila, bola jemnejšía, hladšia, vyzerá zdravšie (až na malé nedokonalosti). Každopádne, táto výzva je super nápad, ako pozdvihnúť v mladých ženách a dievčatách sebavedomie a lásku k samej sebe. Určite by som sa zapojila opäť.

Anč Medo – @medoanc

Do výzvy som sa zapojila pretože som sa v poslednej dobe začala viac maľovať a mala som pocit, že sa to odrazilo na mojej pleti a tak som jej chcela dať oddýchnuť. Problémy s pleťou nemám veľké a keď sa nejaké naskytnú, tak sú skôr spôsobené mnou (škrabancami). Čo mohlo byť jedinou prekážkou sú chronické tmavé kruhy pod očami, ktoré vyzerajú fakt ako monokle, no myslím, že aj na tie som si zvykla a už mi tak neprekážajú, tento fakt považujem za najväčšiu pozitívum z celého týždňa.

Dievčatá ĎAKUJEM!

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár