Rozhovory

Júlia Švehlová – nechtová dizajnérka

Osobne gélové nechty nemám a ani to v blízkej dobe neplánujem, ale ak sa raz rozhodnem tak nepôjdem k nikomu inému ako k Julke. Jej práca je podľa mňa krásna a profesionálna. Práve preto som sa rozhodla osloviť práve Julku aby sa vyjadrila a odpovedala mi na pár otázok, ktoré dúfam, že Vám pomôžu, alebo minimálne pripomenú, na čo nemáme zabúdať v starostlivosti o nechty a ruky.

1. Aký je tvoj názor na prirodzené a gélové nechty?

Nestretávam sa veľmi so ženami, ktoré by si vedeli krásne vypestovať svoje nechtíky a keď ich majú aj pekne narastané žiadny lak im na nich nevydrží dlhšie, ako deň bez porušenia. Preto ženy aj keď majú svoje nechty pekné nechávajú si ich poťahovať gélom alebo aspoň gél lakom. Nemajú potom celý mesiac problém s nechtami. Stále sú upravené a hlavne pevné pri každej činnosti či v domácnosti, v záhrade alebo v práci. Podľa mňa sú gélove nechty veľká pomôcka pre ženy. Samozrejme ak sú správne aplikované a udržiavané.

2. Aká je podľa teba najvhodnejšia starostlivosť o prirodzené nechty?

Najvhodnejšia starostlivosť pre prirodzené nechty je podľa mňa japonská manikúra, sú to včelie kašičky ktoré sa vtierajú do nechtového lôžka a tým sa necht premasti a vyživí. Okrem toho sa uzavrú všetky póry na nechte a krásne sa tým aj vyleští vďaka čomu sú potom nechty odolné voči vode a aj iným vonkajším vplyvom. Samozrejme to podporuje aj rast nechtu. Okrem toho su výborne leštičky na nechty, ktoré síce necht nevyživia, ale nádherne vyleštia a krásne na tom vydrží lak.

3. Aká je podľa teba najvhodnejšia starostlivosť o gélové nechty?

O gélove nechty sa okrem jednej návštevy za mesiac u vašej nechtovej dizajnérky netreba starať. Netreba to však podceniť a raz za 4-6 týždňov ich treba doplniť, všetko má svoju životnosť, aj gélove nechty, aby sa nezačali odlupovať, alebo posúvať. Mohla by sa pod ne dostať špina alebo voda a urobiť nám šarapatu.

 4. Kde hľadáš inšipiráciu na tvoju tvorbu? Nechajú si zákazníčky od teba poradiť?

Moja inšpirácia je hlavne v hlave. Ale taktiež rada hľadám inšpiráciu na internete, alebo pozerám videá, či návody iných nechtovych dizajnérov. Veľmi rada splním predstavy a túžby klientkámm podľa predlohy, ale ešte radšej s nimi vymýšľam nové dizajny. Mám okolo seba úžasné ženy, ktoré mi dôverujú a nechajú si skoro vždy poradiť, čomu som velmi vďačná.

5. Čo by si odporučila začínajúcim dizajnérkam?

Začínajúcim dizajnérkam by som odporučila iba veľa veľa robiť a trénovať, skúšať, vzdelávať sa a sledovať nové trendy. Pokúsiť sa vždy splniť klientke jej predstavy. Ja sa stále niečo nové učím a som veľmi rada novým príležitostiam. To ma ťahá vpred a motivuje ma veľmi práca iných.

6. Aké produkty by si odporučila ženám na celkovú starostlivosť nie len o nechty ale aj o ruky?

Starostlivosť o ruky je veľmi dôležitá hlavne v zime, lebo sa vysušuje pokožka ruky aj kožičky okolo nechtu. Najvhodnejšie sú krémy určené na starostlivosť o ruky, ale výborne ako prvá pomoc je modrá,  alebo nechtikova indulona. Najúžasnejšie sú parafínove zábaly na ruky. Tie ošetria a vyživia pokožku do hĺbky, a okrem toho prehrejú unavené kĺby na rukách.

7. PIKOŠKA: Zachránila si niekomu nechty?

Veľakrát sa mi stalo, že mi prišla klientka s ohrizenými, alebo prasknutými nechtami v polovičke. Po správnom ošetrení a aplikácii gélu sme vypestovali nádherné nechtiky, ktoré dorástli. Stretla som sa už aj s nechtovými mikózami, ktoré sa nám tiež podarilo vyliečiť a vypestovať opäť krásne a zdravé nechty.

Julku a jej ďalšie nové výtvory nájdete na FB stránke: Visage Studio Júlia Suchovská & Elena Moravcová EM Salón, alebo instagrame @juliasvehlovamakeupart

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár