Rozhovory Z môjho života

Bra-Fitting alebo ako si správne vybrať podprsenku.

Bra-Fitting bol pre mňa pojem neznámy, ale len do momentu, kým mi ho veľmi ochotne nielen vysvetlili, ale aj ukázali v Attractiv. Spodná bielizeň je častokrát podceňovaná, len kvôli tomu, že ju nie je vidno. No práve naopak, spodná bielizeň by mala byť na prvom mieste, predsa je to prvá vrstva oblečenia, ktorú si obliekame. Venujme jej pozoronosť. Viac o bra-fittingu si prečítate nižšie v rozhovore priamo od spoločnosti Attractiv, ktorá túto službu na Slovensko priniesla. Príjemné čítanie.

Ste dlhoročný online shop so spodným prádlom pre ženy aj mužov. Prečo práve spodné prádlo a v čom sa odlišujete? 

Spodné prádlo je často podceňované, lebo ho pod oblečením nie je vidno. My si myslíme, že práve tým, že ide o prvú vrstvu a nosíme ho priamo na tele, by sme mu mali venovať náležitú pozornosť. Preto sme chceli priniesť zaujímavú a širokú ponuku kvalitnej spodnej bielizne z celého sveta. Dávame si záležať na každom jednom kroku, od výberu značiek a sezónnych kolekcií, cez prístup k zákazníkom, až po samotné balenie a doručenie tovaru.

Okrem toho, že dlhodobo pôsobíte ako e-shop, počas doby covidovej ste dokázali svoje produkty priniesť aj do predajne. Mali ste v pláne kamennú predajňu alebo to bola “náhoda”? 🙂 

Kamenná predajňa bola v pláne od začiatku, prepojenie virtuálneho a skutočného sveta nám dáva zmysel, pri budovaní vzťahov so zákazníkmi. Ten skutočný význam kamenný obchod nadobudol až keď sme rozšírili ponuku o dámske značky podprseniek. Je to sortiment, ktorý je skrátka najlepšie si vyskúšať, môcť naživo obdivovať francúzsku čipku či na vlastnú kožu pocítiť ľahkosť moderných materiálov. Za nás je tam ešte jeden dôvod – v kamennej predajni sa môžme dokonale uistiť, že zákazníci odchádzajú vždy spokojní a splnili sme ich predstavy.

Zdroj: archív Attractiv

V rámci predajne ponúkate aj možnosť BraFittingu? Vysvetlite nám, čo všetko si pod týmto pojmom môžeme predstaviť. 

Bra-fitting je v zahraničí bežná služba spojená s nákupom bielizne a povedali sme si, že aj slovenské ženy si zaslúžia zažiť pocit, že sú v obchode naozaj vítané a personál sa im venuje naplno. Až viac ako 80% žien nosí nesprávnu veľkosť podprsenky a bra-fitting je poradenstvo, ktoré pomáha ženám nájsť nielen správnu veľkosť, ale aj správny strih, typ košíčka – skrátka tú správnu podprsenku, v ktorej sa budú cítiť sebavedomo a príťažlivo. Samozrejme, bra-fitting sa dá robiť len keď máte širokú škálu rôznych veľkostí, preto u nás máme veľkosti obvodov od 60-110 a košíčky od A po K. Naše vyškolené bra-fitterky si prejdú predstavy a očakávania klientky, ďalej je potrebné meranie (prebieha cez oblečenie) a potom sa už len skúša a hodnotí, často si jedna zákazníčka skúsi aj 15 a viac podprseniek, kým nájdeme „tú pravú“, v ktorej sa cíti spokojne. Ženy sa často podceňujú, všímajú si svoje nedokonalosti, pritom sú to nepodstané veci. U nás často zistia, že so správnou spodnou bielizňou získajú sebavedomejší pocit, ktorý z nich vyžaruje aj navonok a prejavuje sa v každodenných situáciách, a to je na tom celom to najpodstatnejšie. 

Výber spodnej bielizne ja osobne radím medzi najdôležitejší a zároveň aj najzložitejší proces. Na čo by sme si pri výbere kvalitného spodného prádla mali dávať pozor a čo je dôležité?

Pri podprsenkách je niekoľko záchytných bodov, ktorých sa treba držať. Napríklad málokto vie, že obvod podprsenky drží až 80% hmotnosti porpsia, preto musí byť dostatočne pevný. Ak sa vám do zapnutej podprsenky pohodlne zmestia viac ako tri prsty, tak je príliš voľná. Ďalším podstatným bodom je veľkosť košíčkov. Často sa dámy sťažujú na kostice v podprsenkách, ale väčšinou je to preto, že nosia príliš malý košíček. Kostica má siahať a podoberať všetko prsné tkanivo, ktoré začína až v blízkosti podpazušia, a vtedy ju takmer necítiť.

A ako už bolo povedané – pocit, to ako sa žena cíti v podprsenke je to najdôležitejšie.

Zdroj: archív Attractiv

Radi by sme sa pozreli aj do zákulisia vašej firmy, máme radi pikošky, a tak by ste nám mohli povedať vtipnú príhodu, na ktorú s radosťou spomínate spojenú s podnikaním. 

Vtipné a milé príhody so skvelým happy endom sú u nás v predajni skoro na dennom poriadku. Väčšina žien, ktoré príde k nám je totiž skalopevne presvedčená o tom, že vie, akú má mať veľkosť podprsenky a že má tu najsprávnejšiu. Avšak vo väčšine prípadov to tak nie je. Keď ich naše brafitterky oblečú do tej správnej, to by ste mali vidieť ich radosť. Permanentne sa stáva, že ženy hovoria ako sme im zmenili život, že konečne, prvý raz v živote majú kvalitnú a dobre padnúcu podprsenku a už neraz naše braffiterky chceli aj vybozkávať. Tá radosť z toho, keď majú správne oblečené prsia a vďaka je neopísateľná. Teda, najmä reakcie žien ☺

Ľudia sa vo všeobecnosti radi posúvajú a napredujú, máte aj vy ako firma nejaké plány do budúcnosti, ktoré nám môžete prezradiť, a na ktoré sa môžeme tešiť? 

Určite, stále pracujeme na rozšírení ponuky, stále hľadáme nové značky. Zaujímame sa o trendy a inovácie, ktoré sú spojené so špeciálnymi strihmi či s udržateľnými materiálmi. Radi by sme ponúkli službu brafittingu v kamenných predajniach aj ženám z iných miest, ako len z Bratislavy. Aktuálne máme predajňu v bratislavskom nákupnom centre VIVO. Od 2. mája máme otvorený nový obchod v bratislavských Boroch. Uvidíme ako sa bude vyvíjať situácia s pandémiou, ale radi by sme sa posunuli čo najbližšie ku všetkým ženám a dali im možnosť vyriešiť problémy s podprsenkou ☺

Zdroj: archív Attractiv

Bra-Fitting som si vyskúšala v predajni v Bory Mall a VIVO aj ja na vlastnej koži. Tem pocit, keď ma pani bra-fitterky usmernili a ukázali, ako má vyzerať správne padnúca podprsenka nemala som chvíľu slov. Spodná bielizeň je naozaj dôležitá a ja som rada, že som mala možnosť spoznať spôsob, ako na to. Ako sa hovorí, človek sa učí celý život, a ja som sa už stihla naučiť, ako správne vybrať podprdu a poviem vám, je to celkom fuška.

Ak ste ešte o službe bra-fittingu nepočuli a chceli by ste si ho vyskúšať na vlastnej koži, môžete tak urobiť v predajniach Attractvi v nákupnom centre Vivo a Bory Mall. Kvalitnú spodnú bielizeň nájdete aj na e-shope Attractiv a takisto novinky môžete sledovať na sociálnych sieťach: Facebook Attractiv.sk a Instagram @attracitv.sk

Zaujímavé informácie a novinky vám budem prinášať aj ja pravidelne každý mesiac na mojom instagramovom profile @simona_skodova

*Spolupráca

Mohlo by sa vám tiež páčiť...