Rozhovory

Elenka Moravcová – kaderníčka

Elenka je pre mňa jedna z najšikovnejších a najmilších ľudí v mojom okolí. To s akou vášňou pracuje a stará sa o vlasy je super. Jej salón navštevujem s radosťou a vždy odchádzam maximálne spokojná. Preto som sa rozhodla položiť pár otázok ohľadom starostlivosti o vlásky práve jej.

1.  Aká je podľa teba najvhodnejšia starostlivosť o vlasy? 

Najvhodnejšia starostlivosť je podľa mňa v prvom rade naučiť sa navštevovať kadernícky salón, ktorý sa o naše vlasy dostatočne postará a samozrejme odborne poradí, čo je vhodné používať. Dôležité je takisto dávať pravidelne vlasy podstrihávať, používať a aplikovať vhodné prípravky na daný typ vlasov. Pokiaľ je to možné a financie nám to dovoľujú tak dané prípravky si samozrejme aplikovať aj doma nakoľko nám to vlas ponechá v dobrej kvalite.

2. Aký je tvoj názor na farbenie vlasov (doma – kadernícky salón) ? 

Určite ak sa používa farba tak neodporúčam si ju dávať  doma, ale naozaj odborne nechať nafarbiť od profesionálov. Otázka prečo? Veď v drogérii je to všetko lacnejšie? To áno, ale nikdy si to neaplikujete tak, aby farba vydržala naozaj celý mesiac nevymývala sa a aby prekryla šediny. My sami nevieme posúdiť čo je vhodné, čo s čím namiešať, koľko má byť správný čas pôsobenia, kedy treba prečesať  vlásky, aby sme ich nenarušili a zachovali si krásny a dlhotrvajúci lesk. Aby sme sa cítili krásne a komfortne. Takže naozaj je dôležité dôverovať svojej kaderníčke, ona je tu od toho, aby nám poskytla daný komfort pre nás a naše vlasy. Samozrejme je dôležité si nájsť kaderníčku, s ktorou ste spokojné a niekedy to nie je hneď prvá, ktorú vyskúšate.

3. Aké produkty odporúčaš používať ženám v bežnom živote? 

Čo sa týka produktov nakoľko pracujem a používam značku Revlon, na ktorú nedám dopustiť, tak samozrejme podľa kvality, hrúbky, dĺžky, stupňa narušenia je mam odborne odporúčený šampón, tiež vhodný kondicionér poprípade maska na vlasy samozrejme, ktorá sa nepoužíva pri každom umývaní nakoľko je hutnejšia a vlásky viac zaťaží. Po umytí by sme mali mať pocit čistých, lesklých a krásnych vlasov. Ak to tak je a máme k dispozícii ešte prídavný prípravok na hlbšiu regeneráciu pred fúkaním, žehlením poprípade kulmovaním takýto prípravok nám zaručí dlhotrvajúci efekt pri konečnej úprave.

4. Ako často odporúčaš ženám navštevovať kadernícky salón? 

Ku každému klientovi treba pristupovať individuálne. Ja však odporúčam návštevy opakovať max. každé 2 mesiace.

5. Ako by si nám porovnala starostlivosť o vlasy teraz a v minulosti? Zmenilo sa niečo? 

Ak by som mala porovnať starostlivosť o vlasy v minulosti a teraz tak určite v tom, že dnes je naozaj široký výber rôznych prípravkov na daný typ vlasov, nakoľko v minulosti sa využívali skôr prírodné receptúry alebo jeden druh kondicionéra na všetky druhy vlasov. Dnes si vieme vybrať podľa ceny a samozrejme kvality. V minulosti sa taktiež neprikladal taký dôraz na kvalitu vlasov ako v súčasnosti, kedy ženy ale aj páni chcú vlasy zdravé a krásne. V dnešnej dobe sa staráme viac aj o vlasy pánom, ktorý by však mali používať vlasovú kozmetiku určenú výhradne pre nich. Nakoľko sa líši od tej pre ženy vôňou, konzistenciou a zložením.

Elenku a jej prácu nájdete na FB stránke Visage Studio Julia Suchovska & Elena Moravcová EM salón alebo instagrame @elenkamoravcova

http://www.facebook.com/VisageStudioJuliaSuchovskaElenaMoravcovaEMSalon/?fref=ts

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár