Rozhovory Z môjho života

Mám prvé tetovanie

Mám za sebou prvé tetovanie a nielen tak hocijaké. Dala som si vytetovať pery…predsa, každý musí nejako začať, no nie?

Mám to šťastie, že som po rodičoch zdedila plné pery, s ktorými som spokojná, no prirodzene, ako každá žena som sa vždy snažila jemným makeupom vyzdvihnúť ich tvar a veľkosť, no a potom. Potom som spoznala Viki Kovacsovu, ktorá mi vysvetlila, ako dodať mojim perám tú správnu šťavu, a tak som sa jej s maximálnou dôverou zverila do rúk. Po tetovaní ste mali kopec otázok, ako to celé prebiehalo, tak som za vás vyspovedala Viki a tu nájdete odpovede aj na vaše otázky.

  1. Vyzdvihuješ ženskú krásu. Kedy a prečo si sa rozhodla sa uberať týmto smerom?

Začalo to už pri výbere strednej školy, kedy mi tento smer ukázala práve moja mamina. Mne sa to hneď zapáčilo, robiť ženy ešte krajšími. Vizáž mi učarovala a začalo ma to baviť stále viac a viac. Páči sa mi, že behom chvíle dokážem ženu doslova rozžiariť a dodať jej sebavedomie. Myslím si, že vplyvom dnešnej doby, internetu a dokonalých fotografií ženy strácajú častokrtá na sebavedomí a ja im s tým môžem takýmto spôsobom pomôcť. Baví ma im ukázať, že každá žena je krásna, len sa musí vedieť správne upraviť. Vždy si svoje klientky odfotím pred a po premene a počúvam, aké sú z premeny nadšené. A tak som sa aj dostala k tetovaniu pier. Vždy ma to fascinovalo a aj ja sama som chcela mať pekné, plné pery. Tak som sa išla učiť priamo do Mosvkvy a som veľmi rada, že som tak rozhodla. Myslím, že aj táto premena dokáže žene zdvihnúť sebavedomie a nemusí riešiť každý deň či si stihne narúžovať pery alebo nie. Baví ma, že celoživotne vytváram dobrú energiu. Pekne upravená žena je nie kvôli make-upu sebavedomá a krásna, ale práve vďaka tomu pocitu, ktorý pri tom namaľovaní má. Je úžasné sledovať, ako sa vplyvom makeupu dokáže žena zmeniť, zmení držanie tela, cíti sa krajšie a pritom nemusí podstúpiť ani žiadny zákrok, stačí správny makeup.

2. Kvôli krásnym šťavnatým perám ťa navštevujú mnohé ženy, prečo práve pery…chystáš sa venovať aj niečomu inému?

Začalo to nevinne. Sama mám pichnuté pery kyselinou hyalurónovou a moja pani doktorka mi vždy vravela, že mi chýba pigment. Okrem toho ma trápia herpesy, a aj to napríklad zapríčiňuje stratu pigmentu. A tým pádom pichnuté pery môžu vyzerať ako také „párky“. Tým, že nemá s akou farbou pracovať na perách, tak len zväčšuje nevýraznú kožu. Pritom stačí len dotetovať pery, urobiť pigment a už aj tu stačí pri malom množstve kyseliny, aby boli pery plné a „šťavnaté“. A tak som chcela tetovanie pier sama pre seba. Hľadala som rôzne možnosti a našla som tú správnu cestu práve v Rusku, kam som išla spolu s maminou na školenie. Tam som sa okrem pier učila aj tetovanie obočia a liniek, s ktorými aj plánujem začať. Avšak čokoľvek budem robiť, chcem všetko robiť s prirodzeným efektom. Naša pleť strane a my musíme myslieť na to, nie či to bude vyzerať dobre dnes, ale aj o niekoľko xy rokov. Každá máme vlastný rukopis a ja sa nepodpíšem pod hocičo.

3. Pery robíš nádherné, sama som toho dôkazom. Prezraď nám akou metódou pery tetuješ a čo všetko vieš tetovaním na perách zmeniť.

Je to aquarelová technika tetovania pier, ktorej sú pripôsobené aj farby. Samotná metóda sa však prispôsobuje vždy tomu, čo klientka chce. A tak si vždy s konkrétnou klientkou odkonzultujeme, čo chce tetovaním pier docieliť. V podstate je tá metóda na to, aby pery vyzerali prirodzene. Samozrejme sa snažím vyjsť v ústrety klientkám, ktoré chcú, aby pery vyzerali aj výraznejšie. No základom je mať ten prirodzený efekt. Mojou teóriou je, aby klient vyzeral krajšie a prirodzene, čo je častokrát náročnejšie, ako spraviť výrazné pery. Vyhrať sa totiž s prirodzenosťou, jemnosťou a rovnomernosťou je náročnejšie, ako spraviť hrubé kontúry a tie vyplniť. Touto metódou sa dá dotetovať pigment, ktorý ženám chýba, napr. tie ktoré majú pehy, väčšinou majú pigment, ktorý sa stráca rozdiel vo farbe medzi kožou a perou. Dajú sa „zakryť“ napríklad aj pehy na perách jemnými pudrovými farbami. Touto technikou dokážeme aj jemne opticky pery zväčšiť (nie zväčšovanie po koži). Dokážem zakryť napríklad aj jazvy, jazvy po herpese, alebo iné zranenia z detstva a opticky pery vyrovnať. Mnoho ľudí má asymetriu v perách a aj to dokážeme napraviť. Ale môžeme pery aj oživiť, aby mali šťavu a vyzerali krásne aj bez nejakého nude rúžu.

4. Aký je postup tetovania? Ja už mám po a viem, že to nebolí, no mohla by si ho celý vysvetliť.

V prvom rade si s klientkou spravíme konzultáciu, pretože ma vždy zaujíma, prečo prišla. Následne si pozriem pery, častokrát mi pomôže, ak si klientka prinesie so sebou rúž alebo ceruzku, ktorú používajú, aby som videla, aká farba sa im páči, a aká im najmä svedčí. Potom si prekonzultujeme, aký by chcela efekt – kontúry, či chce efekt do stratena, akú by chcela farbu. Potom si už len lahne na kreslo, pery si odfotím pre porovnanie a nanesiem prvotnú anestézu. Po cca 20 minútach pôsobenia anestézy si ju zotriem a nakreslím si z vonakajšieho okraju pery a posadím si klientku, aby som si ich skontrolovala. Následne si znova ľahne a urobíme prvú vrstvu tetovania, kde si musím prejsť aj napríklad kontúru pery, keď má byť do stratena, pokiaľ môžem ísť strojčekom, pretože môžu pery počas tetovania opuchať. Prvá vrstva je preto veľmi podstatná. Po tejto vrstve ide druhotná anestéza na pery, a tam už klientka necíti absolútne nič. Častokrát mi na kresle aj zaspávajú. Je to naozaj bezbolestná procedúra. Je veľmi dôležité to, že každá klientka je individuálna, a preto niekomu môžu stačiť dve-tri vrstvy, niekomu aj viac. Keď je pera už hotová, pery nakrémujem vazelínou a odfotím si pery PO. Klientka ešte dostane potrebné informácie ohľadom starostlivosti pier počas najbližších dní a odchádza spokojne domov. Približne po mesiaci a pól príde klientka na korekciu, kde sa dá meniť ešte odtieť alebo výraznosť.

5. Už sme sa ti pod rukami prestriedali naozaj mnohé, máš nejaký vtipný zážitok alebo pikošku z tetovania?

Vyslovene vtipný zážitok nemám, no niekedy sú mi vtipné rôzne absurdné otázky, napr. či im niekedy anestéza odznie alebo či si ešte niekedy budú cítiť vôbec pery.

Ako som spomínala, Viki som sa do rúk zverila s maximálnou dôverou, jej práca rozpráva za všetko a ja neľutujem ani sekundu, že som tetovanie podstúpila. Celý priebeh bol pre mňa bezbolestný a s úžasným efektom. Pery sú ako Viki hovorí „šťavnaté“ a ja nemusím ráno siahnuť po nude ceruzke, ktorú som dlho používala. Ak by som sa mala rozhodnúť znova, išla by som do toho rovnako.

Prácu Viki nájdete aj na jej instagrame @makeup_viki_kovacsova

Mohlo by sa vám tiež páčiť...