Raňajky Recepty

Orieškové lievance s čokoládou

Máme tu nový mesiac a ja vám chcem popriať nech je pre každého z vás úspešný, pekný a náučný. September patrí medzi môj najobľúbenejší mesiac v roku. Neviem či to je tým, že mám narodeniny alebo tým, že august pre mňa predstavuje mesiac vyhorenia. Každopádne to je všetko v hlave a ja možno len v to obdobie potrebujem na pár dní vypnúť a len spať, ležať, spať a znova ležať. Na konci augusta je moja aktivita nulová, nechce sa mi veľmi chodiť medzi ľudí a už len čakám, kedy tu bude september. Tak si asi viete predstaviť, ako veľmi sa teším, že tu máme nový mesiac a môjmu „leňošeniu“ je koniec. Možno vám to príde zvláštne ale ja som sa na dnešný deň tešila oveľa viac, ako na ktorýkoľvek iný deň. A aj preto som hneď po prebudení mala potrebu ísť niečo nové vymyslieť a hneď sa o to s vami podeliť. Áno, vrátila sa mi motivácia a chuť tvoriť a moooc sa tomu teším. Tak idem na to 🙂

Budeme potrebovať: 

200g kyslej smotany

2 vajíčka

1čl chia semienok

Lieskovce

20g horkej čokolády

100g ovsených vločiek

1/2 banánu

1pl mandľového masla

Postup: 

Smotanu si vymiešame s vajíčkami a 1/2 popučeného banánu. Postupne pridávame chia semienka, nasekané lieskovce, čokoládu a ovsené vločky. Na záver pridáme mandľové maslo a poriadne premiešame. Z vytvorenej hmoty tvoríme na rozpálenej panvici lievance. Podávame s malinami.

Ak sa vám recept zapáči a budete ho doma skúšať budem rada ak mi pošlete fotku, alebo dáte spätnú väzbu, či chutilo. V prípade, že by ste si recept odfotili a postli na svoj instagram budem rada za označenie #healthysimi a tak si jednoducho pozriem vaše krásne výtvory.

Dobrú chuť

Simi

Mohlo by sa vám tiež páčiť...