Challenge

Spravme si čas pre seba

Ahojte,

V poslednej dobe sa stretávam s uponáhľanými ľuďmi. Vo väčšine času sa sama pristihnem, že k tejto skupine ľudí patrím aj ja. Škola, práca, druhá práca, domácnosť dáva aj mne veľakrát zabrať, že si neuvedomujem, že si nevenujem ani chvíľku času pre seba. Ak mám byť ku vám úprimná som typ človeka, ktorý má rad svižný život. Život, taký v ktorom čas využívam naplno. Ale kúsok času by som mala venovať sama sebe. Či už je to hodinka cvičenia, čítanie kníh, chvíľka u kozmetičky. Proste niečo, kde budem sama a čas investujem do seba a budem pri tom šťastná a na chvíľku vypnem. Možno to na prvý pohľad znie egoisticky, no je to prirodzené. Je úplne v poriadku myslieť chvíľku na seba, nielen na povinnosti a druhých. Každý od nás niečo vyžaduje. Deadline v práci, v škole, stretnutia, kolóny, nátlak a ďalšíh xy vecí, ktoré v nás vyvolávajú stres a tendenciu zabúdať na seba. Veľakrát sa zamýšlam, či mi to všetko za to stojí, naháňanie sa za niečim a zároveň za ničím. A myslím si, že nad touto otázkou by sme sa mali zamýšlať častejšie.

Dávnejšie som vytvorila výzvu, ktorej myšlienka bola aby sme sa my dievčatá aspoň týždeň nemalovali a vyhýbali šminkám. Aby sme v sebe našli tú ozajstnú krásu, ktorá z nás má vyžarovať. Neskôr to bola jóga výzva, kedy sme so Sárou Hrebíkovou chceli podporiť samotnú myšlienku jógy a čo všetko nám môže dať. A teda aby sme zistili, že to čo dáme, dostaneme späť.

Rozhodla som sa vytvoriť „výzvu“ ktorá bude podporovať práve nás. Čas, ktorý venujeme sebe. Každého robí šťastnejším niečo iné a každý čas sám so sebou rád trávi inak. Myšlienkou tejto výzvy je spraviť si čas pre seba počas dňa aspoň na pár minút. Či už ukážete na Instagrame fotku alebo podporíte túto myšlienku pomocou #spravmesičaspreseba je na každom z nás. Kto sa bude chcieť podeliť a inšpirovať ostatných budem naozaj rada. Či už uverejníte fotku na svojom profile, instastory alebo mi ju pošlete do správy a budete ju chcieť prezdielať pomocou môjho profilu. Budem rada, ak sa do tejto „výzvy“ spolu zapojíme a budeme ju praktizovať aj o mesiac, dva a stále 🙂

#spravmesičaspreseba

Mohlo by sa vám tiež páčiť...