Z môjho života

Máme nový pohľad na život, ďakujeme Neovízia

S Jakubom tvoríme pár skoro dva roky.  Čo-to sme si už spolu preskákali. Niečo sme sa spoločne naučili a v niektorých prípradoch aj poučili. Záleží nám jeden na druhom a navzájom sa staráme o svoje zdravie. Napríklad, keď Jakuba chytí smrteľná mužská choroba – soplík, tak mu varím čaj, robím mu jedlo a keď som chorá ja, tak o tom ani nevie, lebo mu to nestíham povedať. Ale nie! Srandujem. Vieme o sebe hádam aj to, kedy sa nadýchneme. Našťastie sme zdraví, ako repa, ale predsa nás niektoré, veci dokážu obmedzovať. Jakub mi od začiatku vzťahu hovorieval, že ho bolieva často hlava a je stále unavený. Vždy som si myslela, že to je len tými nočnými, ale zjavne som sa mýlila. Sem-tam mi spomenul, že by mal nosiť okuliare, ale neprikladali sme tomu veľkú váhu. Keď ho však začala bolieť hlava pravidelne tak som to chcela začať riešiť. Približne šesť mesiacov som sa ho snažila dostať k odborníkovi. Nakoľko je Jakub chlap ako sa patrí, tak lekárov obchádzal na kilometre a nechcel o nich ani počuť. Ok, začala som rezignovať. Na chvíľu. Použila som donucovacie prostriedky a bez jeho vedomia som nás objednala na vyšetrenie do Neovízie. Neovízia je súkromná očná klinika v Bratislave a po novom aj v Poprade. Termín sme dostali relatívne rýchlo, tak sme nemuseli čakať 3/4 roka ako pri štátnych ambulanciach.

Nastal deň D! Pár dní pred Vianocami sme išli spoločne na vyšetrenie. Jakub ma držal za ruku a aj napriek tomu, že to je chlap, ako hora, podporou som bola v tomto prípade ja. Ale nebudem sa hrať na hrdinku, samozrejme som mala aj ja za ušami, keďže lekárov dobrovoľne nevyhľadávam. Akonáhle sme vošli do miestnosti tak všetok stres opadol! Nesrandujem, fakt sme sa cítili skoro ako doma. V celom priestore bola príjemná atmosféra, usmiaty personál a všetko na nás pôsobilo veľmi pozitívne. Po registrácii sa nás každého ujala sestrička, ktorá s nami absolvovala všetky dôležité vyšetrenia. Poviem vám bol to zážitok. Sama sa čudujem, že to hovorím, ale je to tak. Toľko zaujímavých prístrojov som dlho nevidela pokope. Oboch nás fascinujú takéto veci a s úžasom obdivujeme ľudí, ktorí to vymýšľajú a vedia obsluhovať. Sestričky boli veľmi milé a na všetky naše otázky ochotne odpovedali. Nemali biely plášť a boli usmiate. To sa veru len tak často nevidí. 🙂 Samotné vstupné vyšetrenie trvalo približne tri hodiny, kedy nám rozkvapkali oči a plnohodnotne sa nám venovali. Z môjho pohľadu celé vyšetrenie hodnotím maximálne profesionálne a najmä ľudsky. A teda, ak vám niekde povedia, že vám vyšetrenie spravia behom pár minút, neverte tomu.

Po vyšetreniach, ktoré sme „pobehali“ so sestričkami sme išli na celkovú konzultáciu k pani doktorke Adriane Smorádkovej. V tomto prípade som naozaj šťastná, že sa nám Neovízia nestará len o zdravý zrak, ale že sme mali možnosť spoznať práve túto charizmatickú a šarmantnú dámu. Pani doktorka je fakt TOP a nielen, že je veľká odborníčka, ešte dokonca miluje psov. Hádajte o čom, sme sa rozprávali? O očiach a o psíkoch 😀 Tým chcem povedať, že vyšetrenie, z ktorého sme mali najväčší stres, bolo veľmi priateľské a tešili sme sa, keď nám povedali, že sa ešte uvidíme 🙂

Počas troch hodín, sme prišli na to, prečo Jakuba vkuse bolela hlava. Vidí na 60% a aj to zapríčinovalo únavu a všetky nepríjemnosti. Preto by som vám chcela aj touto cestou pripomenúť, aké dôležité je nezanedbávať preventívne prehliadky a celkovo zdravotné problémy, ktoré vás trápia. Osobne som zástanocom názoru, že prevencia je najlepší liek a všetko, keď sa podchytí včas, sa dá vyriešiť. A ešte keď máte k tomu tak príjemnú spoločnosť, ako sme mali, tak je celkom aj radosť chodiť k lekárom. Ja som ako dieťa nosila okuliare, ak ste videli Instastory viete, že moje okuliare boli, ako od Harryho Pottera 😀 Pani doktorka okuliare predpísala aj mne, ale ja vidím teda oveľa lepšie, ako Kubo.

V polovici januára sme teda do Neovízie zavítali znova a išli si vybrať ten správny typ okuliarov do optiky, ktorá je súčasťou kliniky. Najprv sme s pani doktorkou vyberali správne dioptrie a následne s optičkou Zuzkou správny tvar okuliarov. Aj toto vyšetrenie bolo precízne a príjemné. Vyskúšali sme si každý hádam desať druhov okuliarov, možno aj viac. Nakoniec sa nám podarilo za asistencie a velikánskej odbornej pomoci Zuzky vybrať tie najlepšie, ktoré nám podľa mňa pekne sadli na nos 😀 Okuliare boli za super cenu a behom týždňa hotové. Týmto by som chcela poukázať aj to, že kvalitné okuliare nemusia stáť 500eur a vy na ne nemusíte minúť majland. Dajú sa vybrať štýlove a kvalitné okuliare za dostupnú cenu. V Neovízii kladú dôraz na kvalitu a spokojnosť svojich pacientov. Sama som toho dôkazom. Zveriť sa do starostlivosti kliniky alebo samotnej optiky odporúčame všetkými desiatimi! Pre nás veľmi príjemná a poučná skúsenosť. Ak by ste mali akékoľvek otázky, kľudne píšte, pýtajte sa 🙂

Neovízia, ďakujeme za ostrejší a farebnejší pohľad na život <3

Simi

Mohlo by sa vám tiež páčiť...