Z môjho života

Ženská krása

Ideál ženskej krásy alebo ako je v dnešnej dobe vnímaná ? Nechcem vyznieť staromódne ale myslím si, že aj v dnešnej dobe plnej umelých vecí a povrchnosti je najvzácnejšia práve prirodzenosť a jedinečnosť každého človeka.

Každé dievčatko v živote istotne túžilo po tom, stať sa modelkou, herečkou, alebo mediálnou hviezdou. Avšak s pribúdajúcim vekom niektoré dievčatá od toho sna opustia. Iné sa v tomto ešte viac utvrdia. Myslím si, že krása človeka a najmä ženy by mala byť vnímala úplne iným spôsobom, ako len tým vonkajším.

Žena by nemala byť len krásna na pohľad. Mala by byť inteligentná, húževnatá, vtipná, vnímavá, a tak trochu roztržitá. Z môjho pohľadu ženy zvládajú toho nesmierne veľa na to, že sú tak jemné a nežné stvorenia. Nehovorím to preto, že sama ňou som a rozhodne nie preto, žeby som bola ten feministický typ ženy. Hovorím to hlavne preto, že od žien je vyžadované, aby boli dobré gazdinky. Ohľaduplné, láskavé matky a manželky. Výborné milenky, úspešné a samostatné stvorenia. Toto všetko väčšinou každá správna žena zvláda a preto obdivujem každú jednu, ktorá je naozaj nezávislá a vie sa postarať sama o seba.

Ktorá nie je odkázaná len na peňaženku svojho milenca, ktorý ju v skutočnosti aj tak nemiluje. Ľutujem všetky tie, ktoré nemajú štipku úcty nielen voči sebe, ale aj voči ostatným. Obdivujem každú jednu, ktorá sa snaží. Ktorá si vie aj v tejto dobe udržať seba a ide si za svojím. Ktorá chce byť naozaj úspešná, nie len v práci, ale aj v živote a je mi jasné, že pre každého slovo úspech znamená niečo iné.

 

Ženušky, buďte prirodzené a jedinečné. Nenechajte sa ničím a nikým ovplyvňovať. 

Simi

Mohlo by sa vám tiež páčiť...