Rozhovory

Kaviareň u Ruží – miesto oddychu a inšpirácie

Ahojte,

V tomto príspevku by som Vám chcela povedať niečo viac o prostredí, v ktorom trávim väčšinu môjho času. Nielen, že v priestroch kaviarne pracujem, ale aj počas voľna si sem idem rada oddýchnuť a vychutnať dobrú kávičku. Zvlášte, však? To je tak, keď robíte, čo Vás baví a napĺňa.

1.júna 2017 sa v Stupave zrodilo nové miesto oddychu a inšpirácie. Ale aby som bola konkrétnejšia, toto miestočko je dávno známe, len si ho pod svoje ochranné krídla zobrali tri ambiciózne a dlhoročné kamarátky. Ivetka, Luci a Irka. Všetky tri sú niečim výnimočné a preto som sa rozhodla pripraviť pre Vás tento príspevok formou rozhovoru.

Baby, kedže vás ešte nepoznáme, prosím predstavte sa nám a povedzte nám niečo o vašom zaujímavom živote, ktorý žijete.

Luci: 20 rokov pracujem ako etikoterapeut, ktorý sa zaoberá hľadaním príčin a následného riešenia disharmónie v duši a tele človeka. Ako nástroj k mojej profesii používam aromaterapiu a kraniosakrálnu terapiu. Snažím sa viesť seba aj ostatných ľudí k zodpovednosti za seba a tvorbe vlastného života, láske a vzájomnému pochopeniu. Eterické oleje používame aj k harmonizácii kaviarne. Voňavé večery predstavujúce aromaterapiu plánujeme od tohto roku praktizovať na pravidlenej báze aj u nás v Stupave.

Ivetka: Vyštudovala som odevný priemysel, ktorý ma priviedol k mojej už dlhoročnnej práci. Šijem a pripravujem divadelné a tanečné kostými, aj pre zahraničné divadlá a opery. Navštívila som vďaka mojej práci rôzne kúty sveta, ako napríklad Miláno, Santa Fé v Novom Mexiku. Moje kostými spievajú aj v La Scala 🙂 Medzitým som sa zaujímala aj o administratívu, ktorú uplatňujem momentálne aj v kaviarni. Šitie je ale stále moja srdcovka a venujem sa jej takisto aj popri vedeniu kaviarne. Pri špeciálnych príležitostiach sa postarám aj o odev dievčat v kaviarni, napríklad Halloweenskym kostýmom a pod.

Irka: Pôvodne som pôsobila, ako zdravotná sestra, neskôr som však vyštudovala špeciálnu pedagogiku, ktorej sa už vyše 20 rokov venujem. Vediem štvrtý ročník na základnej škole v Zohore a takisto divadelno-dramatický krúžok pre našich žiakov. Rada sa stále vzdelávam a učím sa novým veciam. Svoje skúsenosti uplatňujem aj v kaviarni vedením tvorivých dielní pre deti.

Všetky tri sa vzájomne podporujeme, navštevujeme semináre rôzneho druhu na rozvoj seba samých. Snažíme sa udržať zdravie a radosť, ktoré ponúkame nášmu okoliu.

Ste známe tým, že ponúkate kvalitnú kávu, najchutnejšie koláče v meste a takisto miesto plné oddychu. Aká je vaša filozofia v úspešnom vedení kaviarne?

Sme vždy potešené, keď sa nám zákazníci vracajú a cítia sa u nás, ako doma. Našou filozofiou je, že neobsluhujeme hostí, ale staráme sa o našich priateľov. Nie sme zamerané na prvoplánový predaj a biznis, Ide nám o to aby sa naši hostia cítili u nás dobre, načerpali energiu a poprípade aj dávku inšpirácie.

Koláče a pokrmy, ktoré ponúkate svojim hosťom sú nie len chutné ale aj zdravšie, ako v bežných cukrárniach. Čím sú špecifické? 

Ako sme už spomínali, sme veľmi šťastné, keď sa naši pritelia vracajú do kaviarne. Veľakrát to je okrem dobrej atmošky aj vďaka našim koláčom, na ktorých si pochutí každý. Detičky, dospeláci, staršia generácia, ale aj alergici. Ponúkame bezlepkové koláče sladené kvalitným trstinovým cukrom. V ponuke máme aj raw koláčiky, ale sem tam sa u nás mihne aj veterník, alebo klasický punčák.

V priestoroch kaviarne viete zorganizovať rôzne oslavy a rodinné posedenia, ale takisto aj výbornú ochutnávku vín. Bol to Váš prvotný cieľ alebo táto myšlienka prišla časom? Čo všetko viete ponúknuť svojim zákazníkom? 

Ponúkme príjemnú atmosféru, ústretovosť a flexibilitu. Vieme zaobstarať catering na mieru podľa potreby hostí. Sme otvorení pre všetky vekové kategórie od detičiek, až po dospelákov. U nás vieme vytvoriť priestor na plnohodnotné pracovné stretnutia a taktiež na nezáväzné kamarátske posedenie. Organizujeme koncerty a rôzne vzdelávacie semináre a aktivity.

Pevne verím, že keď budete mať niekedy cestu do Stupavy sa u nás zastavíte a načerpáte kúsok inšpirácie a oddýchnete si od všedných starostí 🙂

Simi <3

Mohlo by sa vám tiež páčiť...